Doprovodný program

DOPROVODNÝ PROGRAM

Letos jsme si pro vás připravili bohatý doprovodný program, který rozšíří festival po celém městě a nabídne nám další příležitosti, jak si zpříjemnit zatímco budeme čekat až naprší a uschne.

DIvadlo příbram: hrdý budžes

28. září, 19:30 » Roškotovo divadlo

Dramatizace úspěšné stejnojmenné prózy spisovatelky Ireny Douskové. Hrdinka příběhu, žákyně druhé třídy základní devítileté školy Helenka Součková, nás zkoumavým i naivním pohledem osmiletého dítěte sugestivně provází tragikomickými roky husákovské normalizace, tak jak se na počátku 70. let promítala do světa dětí i dospělých.

Na pozadí prostředí školy a divadla v jednom „nejmenovaném“ okresním městě se odvíjí sled komických příhod, trapných zážitků, drobných i větších neštěstí, které malá Helenka nejen prožívá, ale zároveň je s bezprostředností svému věku vlastní hodnotí a komentuje. Barbora Hrzánová za tuto inscenaci získala Cenu Thálie 2003 za mimořádný ženský jevištní výkon.

Vstupné 490,- Kč

VYPRODÁNO

Přednáška a představení hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) – Míříme k vyhynutí? Co s tím dělat?

23. září, 17:00 » Malá scéna

Naše planeta se otepluje. Vědecké výzkumy prokazují již desítky let, že významný vliv na tomto jevu má lidská aktivita a průmyslová nadvýroba. Chcete se dozvědět více o situaci, kterou řeší celý svět a popovídat si o vlivu klimatu na společnost? Přijďte na přednášku nenásilného hnutí Extinction Rebellion, které poukazuje na nedostatky občanskou neposlušností.

VSTUP ZDARMA

Ženy, které zůstaly (VÝSTAVA)

12. září – 26. září » Galerie v Malé scéně

Výstava Ženy, které zůstaly představuje práci slovenské novinářky Magdaleny a mexicko-amerického fotograf Noela. Popisují příběhy žen, které zůstávají ve svých zemích původu, zatímco jejich rodinní příslušníci migrují. Smyslem projektu je poskytnout komplexní pohled na migraci, protože média obvykle pokrývají příběhy migrantů, často však přehlédnou  ženy, které zůstávají a které jsou také nedílnou součástí migračního procesu.

Příběhy nadšení – příběhy míst (VÝSTAVA)

13. září – 26. září  » Nová Louže

V roce 1974 vzbudila nenápadná Akce Brontosaurus obrovskou vlnu nadšení pro pomoc přírodě a památkám. Desetitisíce lidí se s Brontosaurem pustili do sázení stromů, oprav hradů, kosení chráněných luk nebo čištění studánek.

Za 45 let pomohli stovkám míst. Zachránili hrad Lukov před zřícením. Oživili orchidejové louky v Bílých Karpatech. Přesadili tisíce leknínů před napuštěním Novomlýnské nádrže.
A pokračují v tom dodnes. Nejen s Brontosaurem, ale i s jinými organizacemi nebo prostě sami.
Právě některá z těchto míst zachycují Příběhy nadšení – příběhy míst.

Doprovodný program - BeeHappy

Festivalový stánek

28. března – 4. dubna » Malá scéna

Letos Vás ve festivalovém stánku čeká velká změna. Představí se Vám bezobalové ústecké Hokynářství, které sídlí při Rodinném centru Srdíčko. Poznáte jeho širokou nabídku, mnohé dobroty Vám určitě mohou dělat společnost na filmových projekcích. Prodej během festivalu je zajištěn dobrodavači z obchůdku, který můžete navštívit v Jednotě bratrské u autobusáku denně od 15 do 18 hodin. Více informací na beeehappy.cz.