O festivalu

O FESTIVALU

JEDEN SVĚT je mezinárodní filmový festival se zaměřením na tématiku lidských práv pořádaný společností Člověk v tísni. V Ústí nad Orlicí se festival koná od roku 2009.

letošní téma:

Až naprší a uschne

pořádá Člověk v tísni o.p.s.

JEDEN SVĚT v Ústí nad Orlicí organizuje SPOUSTI, z.s.

SPOUSTI – Spolek pro organické Ústí, z. s.
Na Štěpnici 1272
Ústí nad Orlicí
562 06
Jeden Svět Ústí nad Orlicí SPOUSTI

Výtěžek festivalu a jeho doprovodného programu použijeme na projekt #babijede.

#babiJede

Inspirování dánským projektem Cycling without age se snažíme o to, aby i v Ústí vzniklo kouzelné propojení mezi mladými dobrovolníky, kteří budou řídit speciální elektrokolo a babičkami/dědečky našeho města, které budou vozit na cyklovyjížďky, když na ně oni sami již nestačí. 

Naším cílem je získat 120 – 130 tisíc korun na potřebnou elektrorikšu, kterou pro nás s velkým nasazením a za velkoobchodní cenu zajišťuje Sport Bárt. Peníze věnujeme Dobrovolnickému centru Světlo, které funguje při Orlickoústecké nemocnici. DC Světlo kolo zakoupí a bude zajišťovat dobrovolníky/šlapače. Rikša bude garážovat v Centru sociální péče na sídlišti Štěpnice, ze kterého bude také většina babiček a dědečků, kteří budou „brázdit“ okolí našeho města. Pokusíme zajistit také to, aby byla k dispozici ústecké veřejnosti.

Výtěžek Jednoho světa doplní ještě podpora od dětí ze ZŠ Bří Čapků, který na projekt věnovali výtěžek z vánočního jarmarku. A nebojte, samozřejmě i #dědaJede! 🙂

VSTUPENKY

Jaké vstupenky nabízíme?

Vstupenky na festival Jeden Svět Ústí nad Orlicí jsou k mání v široké nabídce. Pořiďte si vstupenku, ať už na film, který vás zajímá nebo třeba na celý festival.

Vstupné na jeden dokument:70,- Kč
Festivalový pas***:900,- Kč
* Jedná se o přenosnou vstupenku na všechny projekce festivalu

Kde koupit vstupenky?

Od 1. září můžete zakoupit vstupenky na filmy ve všech pokladnách KONZUM (i COOP Diskont a  Fortel). Na baru v Malé scéně v Ústí budou k prodeji festivalové pasy a ve stejný den bude také spuštěn rezervační systém na tomto webu (www.js.spousti.cz).

Během festivalu lze koupit vstupenky také přímo v Malé scéně vždy 30 minut před první projekcí dne.

NAŠI REGIONÁLNÍ SPONZOŘI:

Vladek a Kateřina Šlezingerovi

Libor Matyáš

Spintex
Votava a Votavová

Jiří Krejsa

Oldřich Kašpar

Promítání JEDNOHO SVĚTA se koná v Malé scéně v Ústí nad Orlicí

Malá scéna

Havlíčkova 621,
562 01
Ústí nad Orlicí