fbpx

JEDEN SVĚT 2021

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech

JEDEN SVĚT 2021

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech

LETOS MÁME DVA FESTIVALY!

Outdoor

Online

Letní kino Ústí nad Orlicí

2. – 5. června 2021
Letní kino u Roškotova divadla

Jeden svět online

10. května – 6. června 2021

Online

Jeden svět online

10. května – 6. června 2021

PROGRAM LETNÍHO KINA

Jak se staví hora

středa 2. června, 20:30 » Letní kino u Roškotova divadla

Výběrové řízení na novou, ekologičtější spalovnu otevřelo příležitost, které se chopil architekt Bjarke Ingels. Porotu si získal především neotřelostí svého návrhu: celou stavbu pojal jako umělý kopec, který má návštěvníkům otevřít výhled na město a dopřát jim po libosti sportovní, sociální či prostě jen estetický zážitek. Dokument ve zhuštěné podobě mapuje realizaci celého projektu. Představuje architektovu perspektivu i rozličná úskalí, jež ambiciózní vize nevyhnutelně přinesla, a v časosběrných záběrech z různých fází konstrukce nechává zvolna ožívat samotnou stavbu.

Manželství

čtvrtek 3. června, 20:30 » Letní kino u Roškotova divadla

Zdenka žije v Aši a na vozíku se pohybuje od svých dvaceti tří let, kdy utrpěla vážnou autonehodu. Díky své silné vůli se však dokázala vrátit zpět do života. Tabiš pochází z Karáčí, kde pracuje jako IT expert ve státní správě. Jejich online setkávání postupně přerostou v zamilovanost a vztah, který se v začátcích odehrává výhradně přes internet. Když se Zdenka odmítne kvůli svému postižení přestěhovat do Pákistánu, zbývá tomuto páru možnost vídat se pouze jednou ročně na společné dovolené na Srí Lance. Zde dojde i ke svatbě. Dostat se do Česka je ale pro Tabiše téměř nemožné. Podaří se manželům být jednou i fyzicky spolu?

Krtek

pátek 4. června, 20:30 » Letní kino u Roškotova divadla

Tento dramatický a těžko uvěřitelný příběh začíná v momentě, kdy se bývalý kuchař na podpoře Ulrich Larsen rozhodne vstoupit do mezinárodního svazu přátel KLDR. Když si získá přízeň mocného šéfa Alejandra Cao de Benóse, který má styky s vysokými představiteli Pchjongjangu, osloví Ulrich režiséra Brüggera, jestli by nechtěl slibně se rozvíjející situaci zdokumentovat. A události naberou rychlý spád. Do hry vstoupí svérázný investor James, severokorejské politické a armádní špičky a začne se roztáčet obchod se zbraněmi za miliony dolarů. Kam až je možné v této nebezpečné partii zajít? Utajené natáčení zabralo deset let a jeho výsledek jeden z expertů OSN označil za největší ztrapnění Kim Čong-una, jaké kdy svět zažil.

Nová šichta

sobota 5. června, 20:30 » Letní kino u Roškotova divadla

Tomáš Hisem je jedním z mnoha propuštěných horníků. Okolí ho považuje za ztracený případ. Už po jeho poslední šichtě na něj a jeho kolegy před branami uzavřeného dolu čekají novináři – jeho zdánlivá ztracenost a nepoužitelnost do dalšího života je pro ně kuriózní anekdotou. Tomáš má ale plán. Přihlásí se na kurz programátorství, ostříhá si své dlouhé vlasy a přestěhuje se. Začne nový život. Dokumentarista Jindřich Andrš ho sledoval na každém kroku této cesty. Stal se Tomáš, který je zván do médií promlouvat o svém postupu, maskotem nefunkčního systému, jak mu vyčítají jeho bývalí kolegové, nebo se jeho snaha a energie zúročí?

Jeden svět v Ústí nad Orlicí pořádá SPOUSTI, z.s.

Webové stránky vytvořili Jakub Tesařík a Michal Špitálský