Debata na téma “klimatické změny”

Dne 8. 4. po filmu “Anoteho archa” v 17:30, který pojednává o prezidentovi ostrovní země Kiribati snažícím se o záchranu své země před ekologickou katastrofou, jsme měli tu možnost zde na festivalu Jeden svět v Ústí nad Orlicí přivítat dva hosty – Ivana Ryndu, vedoucího katedry sociální a kulturní ekologie Univerzity Karlovy, a Vojtěcha Mácu, environmentálního ekonoma.

Pánové se společně s Petrem Kulhavým a publikem pustili do debaty o klimatických změnách, jak jim předcházet a co svět dělá, abychom se ekologické katastrofě vyhnuli.

Ivan s Vojtěchem divákům vysvětlili, co je to “internalizace externalit” a jak se s její pomocí dají omezit negativní dopady na životní prostředí, jaká opatření bychom měli zavést, než se rozhodneme zavádět elektromobily, proč je dnešní společnost “rozmazlená” a jak tím škodí planetě, a co může dělat normální člověk ve svém každodenním životě pro lepší životní prostředí.

Ivan Rynda je toho názoru, že je jedno jak moc toho člověk dělá, když si může s čistým svědomím říci, že dělá, co může. Na závěr bych si dovolil pana Ryndu citovat:

“Jen blázen neví, že se dokonalosti nedá dosáhnout, ale jen srab by se o ni nepokusil.”
– Ivan Rynda a jeho syn

Děkujeme oběma pánům za milou debatu a přejeme jim hodně štěstí v jejich oborech a doufáme, že jejich práce nevyjde nadarmo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *