fbpx

Jeden svět Ústí nad Orlicí

Jeden svět Ústí nad Orlicí

Malá scéna 6/4—13/4 2024

Doprovodný program

Doprovodný program

Doprovodný program doplní letos, jak už je zvykem, bohatý filmový program Jednoho světa v Ústí nad Orlicí.

Snažíme se zvát do Malé scény širokou paletu zajímavých hostů, kteří jsou odborníky na jednotlivá témata festivalu, abyste měli možnost poznat filmová témata opravdu do hloubky.

Koncert Tata Bojs & Black Band

pátek 5. dubna 2024
Black Band: 18:30; Tata Bojs: 20:30
Kulturní Dům Ústí nad Orlicí

Nenech si ujít pořádnej koncert v Ústí!

Tata Bojs je jedna z nejlepších alternativních rockových kapel v České republice oceněná 7 cenami Anděl, která to umí na koncertech rozjet! Tahle akce je „víc než jen koncert“, tak neváhej a kup si lístek, než budou pryč!

Před „tatáči“ vystoupí ústecký Black Band, podpořen kapelou Těžká doba, který si pro tuto událost nachystal speciální repertoár, který Vás nažhaví před „hlavním chodem“ koncertu.

Občerstvení na celé akci zajístí tým Popráče s bohatým výběrem na grillu i na čepu! 

Tomáš Etzler – Čína císaře Si

neděle 7. dubna 2024, 19:45–21:30
Malá scéna Ústí nad Orlicí

Čínský prezident Si Ťin-pching nastoupil k moci v Říši středu před dvanácti lety. Jak nástup nejmocnějšího čínského vůdce od dob Mao Ce-Tunga zemi změnil?

Stane se Čína skutečně supervelmocí 21. století? Máme se bát její rozpínavosti? Jaký byl nejznámější čínský disident, laureát Nobelovy ceny Liou Siao-po? Jaké postavení v Číně mají ženy? Jak změnil Si Ťin-pching práci zahraničních novinářů?

O otázkách ztvárněných v knihách „Novinářem v Číně“, ale i řadě dalších, včetně těch od diváků, bude Tomáš Etzler debatovat v Ústí nad Orlicí v rámci festivalu Jeden svět. (po projekci filmů Hong Kong Mixtape a Invisible Nation)

Mozaikou Íránu - cestovatelská přednáška Lenky Hrabalové

úterý 9. dubna 2024, 17:00–18:15
Malá scéna Ústí nad Orlicí

Zveme vás na přednášku Lenky Hrabalové – arabistky a íránistky, cestovatelky, průvodkyně, akademičky, novinářky a spisovatelky, která strávila v Íránu celkem víc jak rok života.

Nejdémonizovanější země světa v sobě skrývá nádherné památky, divokou přírodu i laskavé lidi. Co víc si přát?

Jakub Szántó - Mezi mlýnskými kameny: Izrael, Gaza, mír a konflikt

sobota 13. dubna 2024, 17:00–18:30
Malá scéna Ústí nad Orlicí

Zveme na přednášku blízkovýchodního reportéra ČT Jakuba Szántó.

Jaký je kontext krajně konfliktního soužití Izraele a Palestiny? V čem je Gaza specifická? Jaká je minulost a jaké možné verze budoucnosti? Čím se v Gaze svítí a platí? Kde se tam před válkou dalo nejlépe najíst?

Na tyto a další otázky nabídne odpovědi zkušený novinář a autor bestselleru Z Izrastiny s láskou. Prozradí i svůj nejnovější literární počin. Prostor bude také pro vaše dotazy na téma aktuální blízkovýchodní situace.