fbpx

Jeden svět Ústí nad Orlicí

Jeden svět Ústí nad Orlicí

Malá scéna 6/4—13/4 2024

Andělé ze Sindžáru + DEBATA

Andělé ze Sindžáru + DEBATA

Datum / čas
02. 04. - 16:00 - 19:00

Místo konání
Malá scéna Ústí nad Orlicí


Andělé ze Sindžáru / Hanna Polak / Německo, Polsko, Česká republika / 2022 / 109 minut

Hanífa se snaží vysvobodit své tři sestry, které před osmi lety v iráckém Sindžáru zajal tzv. islámský stát. Dodnes jsou nezvěstné, stejně jako mnoho dalších jezídů.

Tzv. islámský stát se pokusil v roce 2014 vyhladit jezídy, příslušníky etnicko-náboženské skupiny obývající oblast Sindžáru v severozápadním Iráku. Muže teroristé zavraždili a mnoho žen a dívek zajali, aby jim sloužily mimo jiné jako sexuální otrokyně. Hanífa a její dvě sestry si nesou doživotní trauma, nechtějí ale být jen oběťmi genocidy; Hanífa je rozhodnutá se nevzdat, dokud nevysvobodí i zbývající tři sestry. S pomocí odvážných dobrovolníků je hledá v uprchlických táborech i mezi příslušníky IS. Podaří se unesené dívky najít a přivést zpět k rodině? A budou traumatizovaní jezídi vůbec schopní ještě někdy žít normální život? Film polské režisérky Hanny Polak vznikl v koprodukci s Českou televizí.

+DEBATA: Richard Bouda – brněnský fotograf, působil spolu s pracovníky Diecézní charity Brno v severním Iráku, na svých fotografiích zachytil život Kurdů a Jezídů po osvobození od nadvlády Islámského státu

Rezervace

Rezervace jsou uzavřeny.

Zpět na program