fbpx

Jeden svět Ústí nad Orlicí

Jeden svět

festival dokumentárních filmů o lidských právech

25. března — 1. dubna 2023

Malá scéna Ústí nad Orlicí

Jeden svět ústí nad orlicí - Cena Bezpečí

Cena Bezpečí

Farmář a hipster / The Farmer and the Hipster + SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ a DEBATA

Farmář a hipster / The Farmer and the Hipster + SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ a DEBATA

Datum / čas
25. 03. - 19:00 - 22:30

Místo konání
Malá scéna Ústí nad Orlicí


Farmář a hipster / Kurt Langbein / Rakousko / 2022 / 97 minut

Setkání dvou odlišných světů, městského a venkovského, v kulisách dechberoucí přírody rakouských Alp je výjimečným příkladem dialogu mezi těmi, kteří o sobě nevědí téměř nic, přestože žijí nedaleko od sebe.

Vídeňský novinář a právník Florian přijme výzvu zemědělce Christiana, aby si zkusil život na jeho alpské farmě. Opouští bezpečí své sociální bubliny a vydává se do světa, o jehož fungování dosud neměl ani ponětí. Co se zprvu jeví jako zajímavé dobrodružství, se však ukazuje být náročným životem plným tvrdé práce a překážek, v němž o dalších osudech farmy rozhodují výkyvy počasí i rozhodnutí v dalekém Bruselu. Humorně laděný film dokumentuje vznik nečekaného přátelství dvou velmi odlišných mužů. Sleduje ale také způsob udržitelného farmaření, které ještě nedávno bylo normou, zatímco dnes v konkurenci průmyslových velkochovů zvířat a zemědělské produkce bojuje o přežití.

+ DEBATA: Věra Bulvová, farmářka z Makova u Litomyšle, Ing. Andrea Hrabalová – předsedkyně České technologické platformy pro ekologické zemědělství

Rezervace

Rezervace jsou uzavřeny.

Zpět na program