fbpx

Jeden svět Ústí nad Orlicí

Jeden svět Ústí nad Orlicí

Malá scéna 6/4—13/4 2024

Každá minuta života + DEBATA

Každá minuta života + DEBATA

Datum / čas
26. 03. - 16:30 - 18:00

Místo konání
Malá scéna Ústí nad Orlicí


Každá minuta života / Erika Hníková / Česká republika, Slovensko / 2021 / 80 minut

Téměř každý má svůj názor na to, jak má a nemá vypadat správná výchova. Film sledující dobře míněnou, ale také nekompromisní snahu o vytvoření dokonalého mladíka je nečekaně provokativním příspěvkem do diskuse.

Propracovaná výchovná metoda zvaná kamevéda by měla z malého Mišky vychovat dokonalého muže. Cílem je důsledně využít každou vteřinu jeho dětství a rozvinout tak každý jeho talent. Mladý milující rodičovský pár je odhodlán věnovat tomuto úkolu veškerou svou energii. Nezbývá než se ptát, jestli rodiče staví svého syna na cestu za štěstím a úspěchem, nebo vyhořením. Dosavadní reakce na snímek odhalily ožehavost námětu, o to cennější je, že se dokumentaristka Erika Hníková pokouší nahlédnout na život slovenské rodiny s objektivitou a odstupem. Film nenabízí jednoznačné odpovědi a nutí pokládat si otázky o vlastních předsudcích i v širším společenském kontextu.

+DEBATA: Karel Nocar, výkonný ředitel projektu Bez frází, bývalý reprezentant v házené a Michal Vičar, sportovní psycholog, Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého Olomouc, autor knihy Sportovní talent

Rezervace

Rezervace jsou uzavřeny.

Zpět na program