fbpx

Jeden svět Ústí nad Orlicí

Jeden svět

festival dokumentárních filmů o lidských právech

25. března — 1. dubna 2023

Malá scéna Ústí nad Orlicí

Jeden svět ústí nad orlicí - Cena Bezpečí

Cena Bezpečí

Když město povstane

Když město povstane

Datum / čas
01. 04. - 17:00 - 18:43

Místo konání
Malá scéna Ústí nad Orlicí


Když město povstane / Iris Kwong, Ip Kar Man, Cathy Chu, Han Yan Yuen, Huang Yuk-kwok, Jenn Lee, Evie Cheung / Hong Kong / 2021 / 103 minut

Prostřednictvím příběhů pětice mladých lidí film zaznamenává dramatický průběh studentských protestů na univerzitě během masových demonstrací za svobodu a demokracii v Hongkongu.

Obyvatelé Hongkongu se po desetiletí snažili prosazovat demokracii pokojnou cestou. V roce 2019 se však situace radikálně změnila: nový zákon umožňující hongkongské vládě vydávat obviněné osoby úřadům pevninské Číny k dalšímu trestnímu stíhání vyvolal obrovskou vlnu demonstrací, při nichž vzduchem létaly gumové projektily, slzný plyn i zápalné lahve. Na Čínské univerzitě v Hongkongu došlo k masivní stávce, studenti a studentky žádali amnestii pro zatčené a volali po nezávislém vyšetřování policejního násilí. Protagonisté filmu Eve, představitelka studentské unie, Tan, ocitající se v první linii bojů, a další mladí lidé jako Jessica, MJ a William v boji za svobodu a demokracii nasadili své zdraví i životy.

Rezervace

Rezervace jsou uzavřeny.

Zpět na program