fbpx

Jeden svět Ústí nad Orlicí

Jeden svět

festival dokumentárních filmů o lidských právech

25. března — 1. dubna 2023

Malá scéna Ústí nad Orlicí

Jeden svět ústí nad orlicí - Cena Bezpečí

Cena Bezpečí

Promítání dokumentu Generace A + After party s DJ NobodyListen

Promítání dokumentu Generace A + After party s DJ NobodyListen

Datum / čas
10. 03. - 17:00 - 3:00

Místo konání
Malá scéna Ústí nad Orlicí


Projekce dokumentu Generace A: Ať si každej dělá, co chce, na které budou mít návštěvníci příležitost zeptat se Jakuba Stracha alias NobodyListen na cokoliv chtějí. Večer zakončí after party v Kulturním domě, na které zahraje jako DJ NobodyListen společně s DJs – Bocian, Saxofrancis a FillatheDJ.

Program:

Malá scéna, Ústí nad Orlicí:

    • 17:00–19:00 Generace A: Ať si dělá každej, co chce a následná debata s Jakubem Strachem

Generace A: Ať si každej dělá, co chce / Kryštof Zvolánek / Česko 2022 – Jakub Strach, vystupující pod pseudonymem NobodyListen, se DJingem začal zabývat ve svých čtrnácti letech. Ve 22 letech se stal tváří Addictu, současně nejprestižnější české ravové show. Ve 24 letech, v roce 2018, s Addictem jako první v České republice vyprodal sportovní halu. Na show, kterou zahajoval svým setem a kde se aktivně podílí i na organizaci, přišlo 3.500 lidí. Společně s týmem se jim podařilo stvořit fenomén, který hýbe mladou generací a který se v budoucnu s ohledem zpět bezpochyby zapíše do historie české hudební scény. Jakubův další sen? Zaplnit Eden. V cestě za dalším milníkem mu stojí nejen tvrdá práce hudebníka, organizátora a promotéra, ale především krutý souboj se svou vlastní minulostí. Jakub prožil před několika lety drsnou havárii, kdy ve vysoké rychlosti spadl čelistí na patník. Následky? Přišel o několik zubů, jeho čelist se posunula a byla svázána několika železy. Aby se mu alespoň částečně navrátila její funkčnost, musí podstoupit těžkou operaci, za ta léta již několikátou, v celkové narkóze. Intimní výpověď, ve které filmový štáb zachycuje přípravu na operaci i hudebníkovu několikaměsíční rekonvalescenci, kvůli které dočasně opouští své místo ve veřejném prostoru, není jen o příběhu NobodyListena. Je také o životě jeho přátel, spolupracovníků a fanoušků, dohromady tvořících silnou komunitu. Jakub ve svém životě prostupuje do oblastí hudby i módy, potkává se s předními jmény české umělecké scény a sám je jejím ukázkovým zástupcem. Dokument je nejen portrétem Jakuba Stracha, ale i silným otiskem, popisujícím dobu ovlivněnou sociálními sítěmi, komercí, současnými závislostmi a celkovým životním stylem.

After party – Kulturní dům Ústí nad Orlicí:

    • 21:00-22:30 DJ Bocian
    • 22:30-00:00 Saxofrancis
    • 00:00-01:30 NobodyListen
    • 01:30-03:00 FillatheDJ

Praktické informace: První vlna vstupenek je prodávána jako balíček, kterého je součástí nejen samotná after party, ale i vstup na portrétní snímek o jeho tvorbě a životě, který lze vnímat jako generační výpověď mladých mileniálů/mileniálek z klubového prostředí. Na něj poté naváže debata s Jakubem Strachem. Druhá a třetí vlna je poté omezena pouze pro vstup na večerní after party.

Zpět na program