fbpx

Jeden svět Ústí nad Orlicí

Jeden svět Ústí nad Orlicí

Malá scéna 6/4—13/4 2024

Bílý anděl / White Angel – The End of Marinka + DEBATA

Bílý anděl / White Angel – The End of Marinka + DEBATA

Datum konání

11. 4. 2024    
18:30 - 21:10

Rezervace

Rezervace uzavřeny

Místo

Malá scéna Ústí nad Orlicí
Havlíčkova 621, Ústí nad Orlicí, 56201
mapa není k dispozici

Bílý anděl / Arndt Ginzel / Německo / 2023 / 103 min.

Policista Vasyl Pipa pomáhá evakuovat obyvatelstvo městečka Marynka, které se ocitlo pod ruskou palbou. Po dobu několika měsíců zachycuje kamera na jeho helmě záběry, které jsou důkazem válečných zločinů.

Město Marynka v Doněcké oblasti mívalo 10 tisíc obyvatel. Když Rusko napadlo Ukrajinu, museli skoro všichni utéct. Policista Vasyl Pipa a dobrovolnický tým se snaží dostat do bezpečí lidi, kteří se týdny schovávají v temných vlhkých sklepích, balí do pytlů mrtvé, poskytují první pomoc zraněným, ošetřují tržné rány od střepin. Pohybují se obyčejnou dodávkou, které místní brzy začnou říkat Bílý anděl. Na malou kameru připevněnou k přilbě snímá Vasyl dramatické události na východě Ukrajiny tak, jak se dějí. Tímto způsobem se mu podařilo natočit autentické svědectví o tom, jak Rusko vymazává Marynku z povrchu zemského.

+DEBATA: Vojtěch Boháč, válečný reportér, politolog, novinář zaměřující se na východní Evropu a Balkán, zakladatel a šéfredaktor nezávislého zpravodajského serveru www.voxpot.cz + Vít Samek, vedoucí Operace kyseláč, punkové humanitární akce pro Ukrajinu, publicista, bývalý zdravotnický záchranář

Rezervace

Rezervace jsou uzavřeny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *