fbpx

Jeden svět Ústí nad Orlicí

Jeden svět Ústí nad Orlicí

Malá scéna 6/4—13/4 2024

Opouštět Počátky + DEBATA

Opouštět Počátky + DEBATA

Datum konání

29. 3. 2022    
18:00 - 21:00

Rezervace

Rezervace uzavřeny

Místo

Malá scéna Ústí nad Orlicí
Havlíčkova 621, Ústí nad Orlicí, 56201
mapa není k dispozici
Opouštět Počátky / Linda Kallistová Jablonská / Česká republika / 2021 / 97 minut

Kdy začíná život? Pro čtyři čerstvě dospělé dívky je to ve chvíli, kdy opouštějí brány výchovného ústavu v Počátkách. Všechny mají velké plány a žádná z nich nechce opakovat chyby svých rodičů.

Hledání práce, vlastní bydlení, dostatek cigaret. Denisa, Adéla, Kristýna a Pavla narážejí na realitu všedního života, od které je doteď dělily stěny ústavu i péče vychovatelek. V průběhu let se na cestě bludištěm reálných výzev setkávají s neznámými překážkami, střídavě se ocitají na mrtvých bodech a potom se znovu pokoušejí dokončit si vzdělání a najít pevné místo ve společnosti. Zažívají zklamání v lásce, vracejí se k rodičům a zakládají vlastní rodiny. Poučí se z chyb, kvůli kterým se jako děti dostaly do péče úřadů? Nebudou je opakovat v roli rodičů? Režisérka s mimořádnou citlivostí navazuje na vztah s protagonistkami svého předchozího filmu Počátky a sugestivně přibližuje úskalí přechodu z ústavní péče do samostatného života.

+DEBATA: Radka Reischlová – Dům na půl cesty DOM 8 (Dům otevřených možností) – sociální pracovnice a terapeutka, Petr Čada – spolek Amalthea, zajišťuje vzdělávací a terapeutické služby rodinám s dětmi, předchází umísťování dětí mimo jejich vlastní rodinu, doprovázíme náhradní pěstounské rodiny – vedoucí pobočky v Ústí nad Orlicí a Martina Švadlenková – etoped, psychoterapeut, 15 let jako terapeut v dětském domově

Rezervace

Rezervace jsou uzavřeny.