fbpx

Jeden svět Ústí nad Orlicí

Jeden svět Ústí nad Orlicí

Malá scéna 6/4—13/4 2024

Zatracená práce + DEBATA

Zatracená práce + DEBATA

Datum / čas
27. 03. - 18:00 - 22:00

Místo konání
Malá scéna Ústí nad Orlicí


Zatracená práce / Vera Krichevskaya / Velká Británie, Německo / 2021 / 103 minut

Film skrze příběh zakladatelky TV Dožď Natalie Sindějevové mapuje turbulentní vývoj této stanice a odkrývá, co obnáší poskytování nezávislého zpravodajství v Putinově Rusku.

Nataša protančí každou party, vozí se v růžovém Porsche a má bláznivý nápad – založit v Rusku svou vlastní televizní stanici pojmenovanou TV Dožď (Déšť). V roce 2008 začíná od nuly, hlavního investora získává díky pohádkové svatbě s bohatým bankéřem. „Déšť je pro mě dobrodružství!“ volá, zatímco tančí bosa v dešti na střeše budovy své stanice, šťastná, že se její sen plní. Jako generální ředitelka dává dohromady dobře fungující tým a přes veškeré počáteční zádrhele vybuduje během několika let z původně oddechového kanálu zásadního hráče v nezávislé žurnalistice. Kvůli reportážím, v nichž dává prostor protivládním hlasům, však stanice čím dál víc naráží na odpor režimu. Kam až se nátlak vystupňuje?

+DEBATA: Fero Hrabal Krondak, cestovatel poznávající Rusko na vlastní kůži, autor literárně – politologických cestopisů Cesta na konec světa a zpět 1,2,3 a Alexej Kelin – ataman Vševelikého vojska donského v zahraničí, spoluautor Dějin Ruska 20. století., bývalý předseda Rady vlády pro národnostní menšiny, představitel organizace Ruská tradice

Rezervace

Rezervace jsou uzavřeny.

Zpět na program